Розділяти платіжки за електроенергію поки не будуть

Новости

Наразі немає передумов, щоб ділити тарифи на товарний та транспортний компоненти

Платіжки за електроенергію

Розділяти платіжки за електроенергію поки немає сенсу, про це повідомив менеджер з організації консультативних послуг у сфері аналітичної діяльності Богдан Серебренніков. Раніше про можливий розподіл платіжок повідомив голова Нацкомісії Валерій Тарасюк.

Він зазначив, що необхідною передумовою для розділення тарифів на товарний і транспортний компоненти є поступовий перехід до ринкового ціноутворення на електроенергію для населення.

«Для зручності населення, платіжка  має залишатись одна з указанням складових тарифу в окремих рядках. Важливою передумовою для розділення тарифів у платіжці на товарний та транспортний компоненти є перехід до ринкового ціноутворення на електроенергію для населення», – зауважив Серебренніков.

Немає лічильника газу? Змусять платити вдвічі більше і позбавлять субсидії

Зараз ми сплачуємо за спожиту електроенергію по фіксованому двоставковому тарифу, в залежності від обсягу  споживання за місяць: 0,9 грн/кВт год при споживанні до 100 кВт год та 1,68 грн/кВт год – понад цю межу.

Серебренніков зазначає, що навіть верхня ставка поточного тарифу не показує реальні витрати, що несе  виробництво при закупівлі та доставленні електроенергії домогосподарствам. Це відбувається через те, що в Україні застосовується приховане перехресне субсидіювання населення через механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО).

Тарифы на коммуналку существенно поднимут: заставят переплачивать по высоким прошлогодним ценам

На законодавчому рівні розділення в платіжках пояснюється тим, що колишні «обленерго» розділилися на юридично окремі компанії. Одна з них – оператор системи розподілу (ОСР), який монопольно займається транспортуванням (розподілом) електроенергії локальними мережами, а інша займається її постачанням населенню. Відповідно, кожна з компаній має отримувати свою частину оплати, згідно з тарифами, затвердженими для них регулятором.

“Доживают” свой срок – неутешительная статистика о жилых домах Украины 

и том, где провести профилактику и заказать ремонт. 

Источник:
hmarochos

 
Источник

Оцените статью