Перейти к содержимому

IPB Style © Fisana

Як грамотно вибрати гіпсокартон і профіль до нього?

Опубликовано: 13.01.2020
Чи варто шукати довгі профілю? Великого сенсу в цьому немає. Хіба що збірка каркаса трохи прискориться. Профілю під ГКЛ відмінно зрощуються, міцність конструкції при цьому не страждає. Тільки при складанні каркаса треба робити так, щоб місця з'єднань на сусідніх стійках не знаходились на одному рівні. Зазвичай стики роблять поперемінно вгорі, потім внизу. Рекомендуємо вам замовити за хорошою ціною гіпсокартон і профіль для укладання його в Ужгороді на сайті https://uzhgorod.kub.in.ua/gipsokarton-i-profil/gipsokarton/.

Як вибрати профіль для ГКЛ

У більш-менш великому будівельному магазині або навіть на ринку є профілі для гіпсокартону одного виду і довжини, але зі значною різницею в ціні. Вартість може відрізнятися в два рази, а іноді і більше. Причому найдорожчі - це зазвичай Кнауф (Knauf), найдешевші - безіменний Китай, середній діапазон - вітчизняні виробники.

Товщина металу

Різниця стане зрозумілою як тільки ви візьмете профілю в руки. Одні - міцні, жорсткі, зі сталі товщиною 0,5 мм, 0,55 мм, 0,6 мм і більше. Інші зроблені з такого тонкого металу, що змінюють свою геометрію навіть якщо профіль підняти за один край. З цим параметром все більш-менш просто і зрозуміло. Чим товще метал, тим міцніше і жорсткіше профіль, але і ціна теж вище. Оптимально для створення перегородок при стандартній висоті стін брати профілі з товщиною металу 0,5 або 0,55 мм. Якщо є можливість - можна взяти і 0,6 мм. Велику товщину металу має сенс брати тільки якщо висота перегородки велика - навантаження буде більш значною і додаткова міцність не завадить. Але в цьому випадку треба дивитися, що обійдеться дешевше - профіль для гіпсокартону з більш товстого металу або частіше встановлені стійки і поперечини. Тільки треба мати на увазі, що зазвичай встановлюються стійки з кроком 60 см - щоб стик листів ГКЛ припав на середину одного з стоєчних профілів. При зменшенні кроку потрібно домогтися того ж - стик листів гіпсокартону не повинен висіти в повітрі. Так що ставити їх можна буде тільки через 40 см. Так шов теж доведеться на профіль. Але це - занадто велика кількість стійок і навряд чи обійдеться дешевше. Загалом, порахуєте.

Вибір виробника

Вибір виробника напрямних для гіпсокартону - це і просто і складно водночас. Всі фахівці в один голос стверджують, що найкращі - Knauf (Кнауф). Вони завжди відповідають заявленим параметрам, мають ідеальну геометрію: стійки ідеально стають в направляючі, не бовтаються і не розпирають їх. Загалом, працювати з профілями для гіпсокартону Кнауф легко, просто, робота просувається швидко. Але, це - якраз найдорожчі з усього асортименту. Незважаючи на це, порада така: якщо немає досвіду роботи з гіпсокартоном - краще купіть Knauf.