Як грамотно вибрати гіпсокартон і профіль до нього?

Новости

При влаштуванні будь-якої конструкції з гіпсокартону необхідна підстава – каркас, на який і кріпляться листи гіпсокартону. Цей каркас за технологією збирають зі спеціальних виробів – профілів. Про те, яким може бути профіль для гіпсокартону, його види та розміри, область застосування – в цій статті.

Профіль для гіпсокартону будь-якого виду виготовляють зі сталі та алюмінію. Найчастіше зустрічаються сталеві (звичайні або оцинковані), так як алюмінієві, хоч і мають відмінні характеристики, стоять вже дуже дорого. Придбати за хорошою ціною гіпсокартон і профіль для нього в Вінниці ви можете на сайті https://vinnica.kub.in.ua/gipsokarton-i-profil/gip.

Сталеві можуть бути звичайні або з захисним шаром – оцинковані. Звичайні – з чорної сталі – мають більш низьку вартість, підходять для приміщень з нормальними умовами експлуатації. З їх допомогою роблять підвісну стелю, стіни і перегородки, арки в житлових кімнатах, коридорах. У приміщеннях з підвищеною вологістю – ванних, кухнях і т.д – краще використовувати оцинковану сталь або алюміній.

Види і розміри профілів для гіпсокартону

У будь-якому місці, що торгує матеріалами для ГКЛ, є профілі різного виду і розміру. Щоб не помилитися у виборі треба знати чим вони відрізняються.

Додаткові профілі і аксесуари

Є кілька видів додаткових профілів, які використовуються в обробних роботах, при створенні підвісного каркаса для стелі, для кріплення стоєчних профілів до стін і т.д.

Кутовий. У перетині – прямий кут з трохи виступає центральною частиною. Використовується для оформлення кутів гіпсокартонних конструкцій. Буває декількох видів:
Обидві полки перфоровані великими отворами – щоб куточок став частиною штукатурки, за рахунок якої вони і тримається.
Кутовий профіль для ГКЛ з сіткою. До країв перфорованого куточка може бути приклеєна смуга сітки – для кращої адгезії з наступною обробкою.
На паперовій основі – на щільний папір наклеєні дві металізовані смуги. Використовуються в ненавантажених місцях – оформляють віконні прорізи, краю ніш, полиць і інших подібних виробів.

Подовжувач профілів. Невеликий за розмірами скоба (110 * 58 мм) для зрощування двох відрізків одного типу і розміру.
Без більшості цих пристосувань можна обійтися. Наприклад, зрощують два профілі за допомогою шматка направляючого профілю відповідного розміру. Його вставляють всередину, обжимають плоскогубцями полички, прикручують саморізами. З'єднання виходить більш жорстким, ніж зі спеціальними пристроями.

Оцените статью