Борги за комунальні послуги: на скільки ще місяців вистачить коштів в українців і про що звітує влада

Новости

Комунальні послуги: скільки заборгували українці і що говорить влада

Борги за коммуналку ростуть

Через карантин українці змушені економити на всьому, зокрема, на оплаті житлово-комунальних послуг. Багато українців опинилися без роботи, тож просто не мають чим платити.
Сумчанин Єгор Єременко звик до труднощів: волонтерив, допомагав українським захисникам та був на заробітках за кордоном. Та через коронавірус повернувся і вже три місяці без роботи, а заощадження скінчилися.

Ледве сплатив комунальні послуги за березень. Як розрахується за світло, воду та газ у квітні – не знає.

“До кінця квітня, я думаю, у 60% українців ці заощадження закінчаться. І що потім? Держава має скасувати на час карантину комунальні послуги людям, бо вони залишилися без прибутку”,  – розповів житель Сум Єгор Єременко.

Заборгованість за комуналку: Уряд анулює борги населення? По яким рахункам “пробачать” заборгованість

На період карантину сплату за комунальні послуги українцям не скасували, але запровадили пільговий період. Пообіцяли також не нараховувати пеню та не відключати світло, газ і воду боржникам.

“Якщо виникне заборгованість по сплаті житлово-комунальних послуг, ніяка пеня і штрафні санкції не будуть нараховані”, – пояснила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Тим часом, у столиці карантин вже вдарив по комунальних платежах. У порівнянні з лютим, кияни стали платити на 10-15% менше.

“Рівень оплати за житлово-комунальні послуги на кінець березня у Києві менше, ніж 80%”, – заявив Київський міський голова Віталій Кличко

Є загроза відключення електроенергії населенню і підприємствам. Причина – борги

Та у КМДА прогнозують, що борги дедалі зростатимуть. “Заборгованість киян за комунальні послуги 6 мільярдів гривень”, – додав заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Чи не найгірше кияни сплачують за вивезення відходів. Рівень боргів за цю послугу – понад 30%. При цьому комунальники скаржаться, що сміття побільшало, а отже, і роботи для них.

“Вимушені збільшити свої витрати у зв’язку із дезінфекцією контейнерів та із захистом наших працівників, бо вони знаходяться поруч з побутовими відходами”, – пояснив директор комунального підприємства Київкомунсервіс Максим Ляшкевич.

Зросли й борги за гарячу воду і тепло. Нині вони сягають вже 2 мільярди гривень. 

“За березень киянами не було в повному обсязі сплачено за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Сукупна заборгованість містян збільшилась на 250 мільйонів гривень”, – заявив директор СП “Енергозбут” КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатін.

Відчули “просідання” платежів і у “Київводоканалі”, де майже 25% недоплати у порівнянні з докарантинним періодом. А борги киян за комунальні послуги – це понад 20% від загальноукраїнських.

Цена на электроэнергию может сильно взлететь из-за карантина

З-поміж найбільших боржників – Дніпровщина. Там недоплата 5,5 мільярдів гривень та Харківщина – 4 мільярди 800 мільйонів гривень.

Источник:
24tv

 
Источник

Оцените статью