Обсяг введення житла в експлуатацію в Києві та області впав на 40% (ІНФОГРАФІКА)

Новости

В Києві та області, з січня до червня нинішнього року ввели в експлуатацію на 40% менше житла в новобудовах, ніж за аналогічний період попереднього року

Обсяг введення в експлуатацію
житла в Києві та області

З січня до червня нинішнього року в Києві та області ввели в експлуатацію на 40% менше житла в новобудовах, ніж за аналогічний період попереднього року. Про це  повідомив юрист, експерт з містобудівного та земельного права Юрій Брикайло, посилаючись на дані реєстру Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

Рынок жилья выходит из карантина: что с ценами на квартиры и сколько строек будет заморожено

За даними експерта, 2019 року кількісний показник побудованого становив 1,27 млн кв. м, а 2020 року – лише 760 тис. кв. м.

Цікаво, що торік фора була у столиці – 35% в області проти 65% у Києві, а цього року навпаки – 58% у Київській області та 42% у Києві.

За період з 1 січня до 1 червня 2020 року в Києві та Київській області забудовники отримали дозвільні документи на будівництво багатоквартирних будинків загальною площею понад 2 млн кв. м, з яких 80% в області, а 20% – у столиці.

Скільки коштують квартири у різних містах Київської області (ІНФОГРАФІКА)

Загальна кількість квадратних метрів цього року на 40% менше за торішній показник, коли було 3,75 млн кв. м.

«За аналогічний період 2019 року співвідношення змінилося діаметрально – 20% у Київській області та 80% у столиці», – ділиться спостереженнями експерт.

  

Лідером зі спорудження новобудов залишається Софіївська Борщагівка, на яку припадає 65% усіх ЖК області. «2020 року в цьому селі видали документи на 17 багатоквартирних будинків загальною площею практично 1,1 млн кв. м, водночас по всій області за цей період дозволили будівництво лише 28 будинків загальною площею понад 1,6 млн кв. м», – наводить цифри фахівець.

Іпотечна ставка 5-7%: Шмигаль озвучив амбітну мету

Причин зміни кількості виданих дозволів і введення в експлуатацію декілька. По-перше, карантин і, як наслідок, рішення забудовників відкласти деякі проєкти в шухляду до кращих часів. Плюс багато хто просто не встиг завершити роботи і вибився з графіка.

По-друге, ДАБІ, роботу якої фактично паралізовано, дуже затягує видачу дозвільної документації через запущений процес реформування та карантин.

«Вважаю, що поки зарано говорити про якісь тенденції, бо 2020 року ми зіткнулися з факторами, які ніхто не міг передбачити – епідемією коронавірусу і карантином. Робити висновки будемо тільки через 6-10 місяців після абсолютного закінчення впливу карантину», – резюмує експерт.


Источник:
thepage

 
Источник

Оцените статью