Щебінь – то бетон та дороги

Новости

Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про виробництво щебеневої продукції та динаміку обсягів дорожнього будівництва


Обнадійлива статистика – за січень-березень 2020 року виробництво щебеневої продукції зросло на 13% порівняно з відповідним періодом 2019 року.

11 156 тисяч тонн – то колосальний обсяг людської праці. Особливо якщо згадати, що ще зовсім недавно, 70-75 років тому, глиби граніту дробили на щебінь вручну, молотобої молотами … Що на кар’єрі в Малині перший екскаватор – з Німеччини за репараціями, а перші три вантажні автомобілі – із США за лендлізом. А до цього на кар’єрі була своя конюшня, коні та воли тягли камінь нагору.

Ми, сучасники, не усвідомлюємо разючі технічні прориви галузі за одне покоління. Так само і у виробництві цегли, керамічної плитки, цементу, сухих будівельних сумішей та базальтової вати…

Тому державну статистику в умовах карантину проаналізували з членом Президії Спілки, Сергієм Васильовичем Диняком: «Може бути. Рік тому були вибори Президента України, не до доріг було. Тепер і зима щадна, і об’явили будівництво бетонних доріг. Ми теж виробляємо продукції більше, хоча жорстко дотримуємось протиепідеміологічних заходів. Але відчутного зростання попиту ще не бачимо …»

Виробництво товарного бетону зросло, теж плюс 4%.

В дорожнє будівництво вкладено за І квартал 2020 року 1,44 млрд. грн. – це 5,5% від загального обсягу будівництва.

Динаміка обсягів дорожнього будівництва за кілька років:

Словом, здолали пандемію, а тепер знову вибори, до того ж особливість дорожнього будівництва – то витрати бюджетів усіх рівнів: і держави, і мерій, і територіальних громад. Гроші потрібно спочатку заробити, а потім ділити.

Реальна економіка – промисловість вимагає грошей, вона їх та додану вартість створює, «виробляє».

Будуймося!

Президент Всеукраїнської спілки
виробників будматеріалів
Іван Салій

 
Источник

Оцените статью