Уроки коронакризи: як змінюється підхід до житлового будівництва

Новости

Які уроки винесли забудовники житла з карантину

Які тренди карантин
прискорює на ринку новобудов

Нещодавно в одній із бесід з гравцями на ринку первинної нерухомості ми довго міркували про те, що привніс карантин у житло вже тут і зараз. Я поки не поспішаю робити однозначні висновки, але вже бачу тенденції, які стануть епохальними для житлового будівництва, повідомляє експерт ринку нерухомості Вікторія.

Не можна жити виключно з продажу

Падіння купівельного попиту досягло свого дна навесні, й уже до травня він пішов у ріст. Попри зниження попиту загалом по ринку на 70% проти докризових показників деякі забудовники вже до липня змогли відвоювати 55-60%. Про це свідчать дані за їхніми угодами. 

Секрет простий: продовжували будувати, демонстрували високу динаміку, правильно позиціювати продукт, який має попит.

Не можна з будь-чого зробити цукерочку, а навіть найпрекраснішу цукерку, яку упаковано в непрезентабельний целофан, навряд чи вдасться продати.

Тут важливо все: архітектурний проєкт, ергономіка громадського і приватного простору, планування місць загального користування, квартирографія зі зміненими побажаннями (хто відмовлявся від балконів на користь лише панорамних вікон, дуже сильно програв), вимоги щодо інфраструктури, які містять в собі побажання щодо ЗСЖ і охорони здоров’я.

COVID-19: сьогодні вступає в силу поділ на 4 карантинні зони. Де і які діють обмеження (МАПА)

Підлаштуватися під попутний вітер платоспроможного попиту ось так одразу — завдання практично нездійсненне, якщо доводиться переробляти 50% і більше проєкту. Звідси простий висновок: потрібно бути трендсетерами в галузі, задавати тон і прислухатися до цільової аудиторії.

Гроші забудовника у проєкті повинні бути на рівні 60-70% і не менше, тоді навіть у період мертвого ринку буде світло в кінці тунелю.

Продукт повинен бути наповнений смислами, які є зрозумілими й потрібними майбутнім мешканцям

Можна хоч тричі створити патіо-зону, коворкінг і лаунж під вечірки, але якщо ваша цільова аудиторія — матусі з дітьми (вибрали, скажімо, через розташування, близькість парку та візуальну складову), то буде дуже складно розповідати у майбутньому про цінності будь-якого свого проєкту.

Очевидно, що завжди буде попит на грамотно оформлені громадські простори, місця загального користування, квартирографію.

Зниження обсягів будівництва в Україні у червні 2020 року склало 1,7%

Матиме попит уся інфраструктура розумного будинку завдяки обліку споживання ресурсів, можливості замовлення сервісів, послуг, доставки тощо.

Зростає попит і на готові квартири від забудовника, також підвищуються й вимоги до якості.

Формат «заїжджай і живи» вже не сприймається як просто дешева альтернатива голим стінам. Люди шукають затишку, набору техніки, готових рішень щодо кухонного гарнітура, а забудовники готові запропонувати їм такий продукт.

Цим шляхом підуть провідні забудовники, які володіють значними ресурсами й здатні контролювати якість роботи підрядників.

Нужно поднять тарифы на электроэнергию для населения на 100%, чтобы компенсировать “зеленый” тариф 

а

Источник:
thepage

 
Источник

Оцените статью