Як правильно підготувати підставу (виконати стяжку) для правильного укладання керамічної плитки. Основні правила, які повинен знати кожен плиточник.

При укладанні великоформатної плитки дуже важливо приділити увагу підготовки підстави: воно повинне не имееть тріщин, являеться сухим, досить витриманим, рівним і чистим.

Плитка великих розмірів може укладатися поверх традиційних підстав, давно використовуються в будівельній галузі, таких як бетонні, цементні і ангідрітние стяжки, стяжки, зроблені за допомогою MAPEI TOPCEM PRONTO або MAPECEM PRONTO, стяжки з підігрівом, старі плиткові підлоги, камінь або метал, цементна або гіпсова штукатурка, піноблоки і гіпсокартон і підстави всередині приміщень, гідроізольовані із застосуванням матеріалів на цементній основі, таких як MAPEI MAPELASTIC, або на основі синтетичних смол, наприклад, MAPEGUM WPS і MAPELASTIC AQUADEFENSE.

Перед укладанням плитки слід перевірити склад підстави.
У будь-якому випадку воно повинно бути відповідним для даного типу укладання. Сучасні стандарти вимагають, щоб підстава мало наступними характеристиками:

відсутність тріщин;
витриманість і стабільність розмірів;
достатня міцність з урахуванням планованих навантажень;
сухість;
чистота, відсутність сторонніх і часточок сторонніх (пил, мастило, жир, віск, фарба, розпалубочні склади та інші матеріали, які погіршують адгезію);
ідеальна рівність.

Через малу товщини і великих розмірів плитки рівність підстави набуває особливої ​​значущості. Якщо в підставі або в клейовому шарі є порожнечі, плитка може потріскатися в разі впливу концентрованих навантажень.
Відповідно до стандарту ISO 7976-1: 1989, рівність підстави слід перевіряти за допомогою правила довжиною не менше 2 м, що прикладається до поверхні в різних напрямках.

Максимальний допуск складає + — 3 мм.
Якщо допуск перевищено, поверхня повинна бути вирівняна із застосуванням відповідного вирівнюючого матеріалу, наприклад, MAPEI ULTRAPLAN, ULTRAPLAN ECO або NIVOPLAN PLUS з додаванням латексу PLANICRETE.

Наведемо опис найбільш поширених матеріалів підстави:
БЕТОН:
бетон повинен бути, як слід, витриманий (не менше трьох місяців). Прогин плит повинен становити менше 1/360 загальної довжини. Бетонні підстави не повинні містити відшаровуються елементів, покриттів і матеріалів, які можуть погіршити адгезію (таких як паронепроникним бар’єр, залишки клею, смоли, опалубного мастила і т.д.).

Щоб гарантувати довговічність покриття, також необхідно переконатися, що плитка, укладена на землю, добре ізольована і не буде піддаватися підйому вологи.

от Admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.